92/10/7
تعداد نظرات:0
08:10
شماره مطلب:1392107901
-A A +A
کارشناس و تحلیل گر سیاسی در گفت و گو با طنین یاس مطرح کرد:

نهم دی صحنه نمایش قدرت بصیرت و هدایتگری رهبری/ زنان مأمور به رسانیدن پیام انقلاب به نسل های بعد هستند

شعبانی کارشناس مسائل سیاسی، با بیان اینکه تجلی هدایت و بصیرت افزایی رهبر در 9 دی به ظهور و بروز رسید و با حضور مردم کامل شد اظهار داشت: اعلام انزجار مردم از فتنه گران داخلی، محکومیت دخالت دشمنان خارجی در مسائل ملی و شکست دوباره بدخواهان نظام ، پیام حماسه نهم دی ماه است.

طاهره شعبانی در گفت و گو با خبرنگار طنین یاس  وقوع فتنه سال 88 را قدرت طلبی بعضی از رجال دولتی و توطئه بیگانگان برای نابودی نظام دانست و اظهار داشت: بی بصیرتی و خودفروختگی برخی از رجال سیاسی و دولتی مهم ترین عامل برای رخ دادن و سوء استفاده کردن دشمنان نظام برای پایه ریزی فتنه هایی نظیر فتنه 88 در کشور شد.

وی  با بیان اینکه راهپیمایی نهم دی ماه ابتدا یک حرکت و خروش خودجوش مردمی در تهران بود؛ دلایل رخ داد حماسه نهم دی ماه را ناراحتی و اعلام انزجار مردم ایران اسلامی از  آشوب طلبی فتنه گران و منافقان داخلی، برنامه ریزی های دشمنان خارجی، اغتشاشاتی که بعد از انتخابات اتفاق افتاد و همچنین توهین به ارزش های اسلامی چون ولایت فقیه و  مقام سید الشهدا(ع)  و آتش زدن خیمه امام حسین (ع) برشمرد.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه با بی اساس خواندن ادعاهای سران فتنه و غیرقانونی خواندن خواسته آنها در ابطال انتخابات سال 88 تصریح کرد: یازدهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری وروی کار آمدن دکتر روحانی علاوه بر اینکه  به همه فهماند که در ایران مردم تصمصم می گیرند ثابت کرد انتخابات در ایران کاملا آزاد برگزار می شود.

وی با بیان اینکه  فصل الخطاب فتنه 88 سخنان مقام معظم ر هبری بود افزود: اگر هدایت مقام معظم رهبری نبود هرگز ایران نمی توانست از این فتنه سالم بیرون بیاید. مقام معظم رهبری با صحبت های آگاهانه شان، مردم را به سوی بصیرت دینی و سیاسی هدایت کردند و تجلی هدایت و بصیرت افزایی رهبر در 9 دی به ظهور و بروز رسید و با حضور مردم کامل شد .

 

 شعبانی با تأکید بر اینکه  حماسه 9 دی  تجلی حضور و حمایت همه اقشار مردم از نظام و ولی فقیه بود گفت : مهم ترین نکته ای که مردم در حماسه نهم دی به رخ جهانیان کشیدند این بود که  اگر مسئولینی گمراه ، قدرت طلب و بی بصیرت شوند ، مردم همچنان ازنظام و رهبر خود حمایت کرده و اجازه نمی دهند دشمن در مسائل داخلی نظام دخالت کند.

وی با بیان اینکه حضور مردم در حماسه نهم دی ماه با ناامید کردن دشمنان نظام اسلامی، انقلاب و نظام را بیمه کرد گفت: مردم در این حماسه ثابت کردند که نسل های دوم و سوم انقلاب نیز به همان اندازه نسل اول، انقلاب را دوست دارند و از آن حمایت می کند و همین پیام که با  حضوری آگاهانه و اعلام خشم و نفرت مردم از دشمنان خارجی و فتنه گران  داخلی همراه بود به دشمنان فهماند که با اینگونه برنامه ها نمی تواند ایران اسلامی را شکست دهد .

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار طنین یاس در مورد نقش زنان در حمایت از نظام اسلامی به خصوص در خلق حماسه نهم دی خاطر نشان کرد: تاریخ ایران اسلامی مؤکد این حقیقت است که زنان زینبی در برهه های مختلف با مردان همراه بوده و از انقلاب حمایت کرده و می کنند . در حماسه 9 دی زنان نیز مانند مردان در صحنه حضور پیدا کردند . این وظیفه زنان جامعه ما است که نسل آینده را نسلی انقلابی ودین دار تربیت کنند و زنان ما باید همانند  حضرت زینب(س) صدای انقلاب را به گوش نسلهای آینده برسانند ودر حماسه 9 دی حضور زنان که نیمی از جامعه هستند بسیار مهم بوده است.

این تحلیل گر مسائل سیاسی در ادامه با اشاره به  نقش هدایت گری و مربیگری  زنان در کانون خانواده و جامعه  افزود :   زنان همیشه تأثیر به مراتب بیشتر در صحنه های سیاسی کشور داشته و دارند و زنان بسییجی کشور ما در حمایت از انقلاب بسیار مؤثر بوده اند و برنامه ریزی بسیج جامعه زنان برای ایجاد بصیرت در جامعه بسیار مهم است.

شعبانی نقش  بسیج جامعه زنان را در هدایت گری و بصیرت افزایی قشر بانوان بی بدیل خواند و گفت :  هادیان سیاسی و اساتید و مدرسان  انقلابی و بسیجی حوزه ها و دانشگاه ها در طی سال ها به بصیرت افزایی در مکان های مختلف پرداخته اند و همین تربیت و اعزام مدرسان و مربیان بسیجی در سطح حلقه های صالحین بسیار مفید بوده و شاهد ثمرات مبارکی هستیم .

وی در پایان  این گفت و گو خاطرنشان کرد اگر بخواهیم در آینده شاهد اتفاقاتی مثل فتنه 88 نباشیم باید در تربیت دینی کودکان و جوان خود کوشا و  بصیرت سیاسی و ولایت مداری  را در نسل خود و آینده بیشتر کنیم .

گفت و گو : منیره غلامی توکلی