94/10/20
تعداد نظرات:0
07:55
شماره مطلب:139410206481
-A A +A
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان:

راهیان نور گامی درجهت تربیت و زیر ساخت نیروی انسانی است

سردار رجبی گفت: کاری که در راهیان نور انجام می شود گامی درجهت تربیت و زیر ساخت نیروی انسانی است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در مراسم تجلیل از خادمین راهیان نور استان کردستان گفت:در عرصه دفاع مقدس استان کردستان دارای ویژگی‌های بسیاری است که از آن جمله ایثارگری و مجاهدت در دو جبهه است. یکی اقدام مجاهدانه در مقابله با ایادی استکبار که به فکر تجزیه کشور بودند و دیگری در جهت مقابله با دشمن خارجی که مجری آن صدام بود.مصداق این مجاهدت‌ها نیز تقدیم 5430 شهید به انقلاب اسلامی‌ است.
وی ادامه داد: استان های هم جوار هم شهدای پیشمرگ دارند اما وجود 1000 شهید پیشمرگ کرد فقط خاص استان کردستان است.این مجاهدت‌ها از ویژگی استان ماست.عرصه راهیان نور در کنار ویژگی‌هایی که گفته شد یکی از گسترده ترین عرصه‌های کار فرهنگی استان است.
سردار رجبی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث جنگ تمام عیار فرهنگی دشمن اشاره کرد و گفت:اگر معتقد هستیم که کشور ما در رویارویی با جنگ تمام عیار و گسترده فرهنگی قرار دارد،راهیان نور یکی از بهترین، جامع‌ترین و ماندگارترین عملی است که می تواند در مقابله با جنگ نرم انجام گیرد به خاطر اینکه در تربیت نسل آینده بسیار مؤثر است. این کاری که در راهیان نور انجام می شود و گامی‌ است درجهت تربیت و زیر ساخت نیروی انسانی.
در این مراسم سرهنگ حسینی رئیس ستاد راهیان نور استان کردستان نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت شیخ نمر باقر النمر گفت:در عملیات بزرگ راهیان نور، طراح این عملیات شهدا هستند و مدیریت این کار عظیم با شهداست.
سرهنگ حسینی ادامه داد:به لحاظ نیاز امروز جامعه ما و در دنیای امروز که استکبار جهانی با این جنگ‌های نیابتی و با خلق جریان‌های تکفیری در مقابل تفکر اسلام ناب ایستاده است، بهترین منبع و تغذیه همین آرمان ها، ارزش ها و باورهاییست که شهدای عزیز برای ما به یادگار گذاشته‌اند.
رئیس ستاد راهیان نور استان کردستان به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: " خاطره ی شهدا را باید در طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت" اشاره کرد و گفت:ما معتقدیم که امروزه در جامعه ما بیش از هر زمان دیگری نیاز هست که ارزش‌ها، آرمان‌ها و راه و رسم شهدا زنده نگه داشته شود. امروزه نسل جوان ما به شدت تشنه استفاده از این آرمان‌ها و ارزش‌هاست و بهترین محل برای این کار همین برنامه‌های راهیان نور است.
رئیس ستاد راهیان نور استان کردستان در بخش پایانی سخنانش گفت: ما هر ساله در بحث راهیان نور در استان پیشرفت داشته‌ایم . استان کردستان در سال 89 پذیرای حدود 50000 زائر بود که این رقم در سال 93 به 300000 زائر رسید. در حوزه دانش آموزی هم این اتفاق افتاده است و در سال گذشته بیش از 22000 دانش آموز کردستانی به این عملیات بزرگ فرهنگی اعزام شدند.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم از خادمین نمونه راهیان نور استان با اعطا لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.